no-img
ایران لابی (فروشگاه فایل)

فراتحلیل نقش آموزشهای پیش از دبستان و دوزبانگی در پیشرفت - ایران لابی (فروشگاه فایل)


ایران لابی (فروشگاه فایل)

ادامه مطلب

ZIP
فراتحلیل نقش آموزشهای پیش از دبستان و دوزبانگی در پیشرفت
zip
مارس 12, 2018

فراتحلیل نقش آموزشهای پیش از دبستان و دوزبانگی در پیشرفت


فراتحلیل نقش آموزشهای پیش از دبستان و دوزبانگی در پیشرفت, فرا تحلیل;دوزبانگی;پیشرفت تحصیلی;آموزشهای پیش از دبستان;نقش آموزشهای پیش از دبستان و دوزبانگی در پیشرفت;سیستم همکاری در فروش فایل;همکاری در فروش فایل;فروش فایل;fileina;خرید مقاله و تحقیق رشته مدیریت برنامه ریزی آموزشی

دسته بندی موضوعی : مدیریت

دسته بندیمدیریت
فرمت فایلpdf
حجم فایل260 کیلو بایت
تعداد صفحات18
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

فراتحلیل نقش آموزشهای پیش از دبستان و دوزبانگی در پیشرفت

چکیده
پژوهش حاضر با هدف بهره گیری از یکی از شیوه های نوین پژوهش، تحت عنوان تحلیل و ترکیب نتایج پژوهش های انجام شده در کشور ایران، در زمینه ی مطالعات دوزبانه وآموزشهای پیش از دبستان در پیشرفت تحصیلی پرداخته است . بدین منظور، تعداد 28 پژوهش انجام یافته در زمینه ی مطالعات دو زبانگی و آموزش پیش دبستانی از مراکز پژوهشی کشورگرد آوری و از میان آن ها به روش پیشنهادی تا بانه ( 2004 ) و نمونهگیری گوله برفی تعداد 10 پژوهش که قابلیت بررسی داشت، برای فرا تحلیل انتخاب شد . پژوهش ها بر اساس این فهرست که شامل مؤلفه های روش شناختی تحقیق مانند پرسش ها، فرضیه ها، اهداف، جامعه ی آماری، نمونه گیری ، روش پژوهش، روش آماری، روایی و پایاییِ پرسشنامه ها است، برای فر ا تحلیل انتخاب شد ند.
تحلیلهای آماری با استفاده از نرمافزار فرا تحلیلِ جامع صورت گرفت. نتایج پژوهش حاضر با بهرهگیری از روش ترکیب اندازه اثر به روش اشمیت وهانتز ( 1990 ) نشان داد که رابطه بین دوزبانگی و پیشرفت تحصیلی حمایت لازم را دریافت نکرد . همچنین نتایج حاکی از آن است که آموزشهای پیش از دبستان ، عملکرد تحصیلی را تبیین میکنند.
واژههای کلیدی:

فرا تحلیل
دوزبانگی
پیشرفت تحصیلی
آموزشهای پیش از دبستان

مقدمه
در عصر حاضر تعلیم و تربیت و به طور کلی تحصیل بخش م همی از زندگی هر فرد را تشکیل می دهد، به علاوه کیفیت و کمیت تحصیل نیز نق ش مهمی را در آینده ی فرد ایفا می کند.بر این اساس نزدیک به یک قرن است که روان شناسان به صورت گسترده در تلاش برای ، شناسایی عوامل پیش بینی کننده ی پیشرفت تحصیلی 1 می باشند (پرموزیک و فورنهام 2003 ،2457 )؛ زی را نه تنها – 2004 ،ص 466 ، 237 ؛ لانس بوری ، استیل، لاولاند و گیبسون 3 – ص 250 دانشآموزان وخانواده های آن ها، بل که جامعه نیز هزینه های زیادی را جهت تحصیلدانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی صرف می کند، بنابراین دست یافتن به نتایجِ مثبت در زمینهی تحصیل (با شناسایی عوامل تأثیر گذار بر پیشرفت تحصیلی ) می تواند منجر به پیشرفت- 2005 ، ص 1399 ، همهجانبهی دانشآموزان و جامعه گردد (کملمیر، دنیلسون و باس تن 4 1366 ).
در هر نظام تعلیم و تر بیت نیز، پیشرفت تحصیلی دانشآموزان یکی از شاخص های موفقیت در فعالیت های علمی است. از این رو بررسی عوامل مؤثر بر آن از جمله مسائلعمدهای است که توج ه محق قان را به خود جلب کرده است (غلامی، خداپناهی، رحیمی ناد و 207 ). از بین متغیر های تأثیرگذار بر پیشرفت تحصیلی می توان به دو -218 ، حیدری، 1385زبانگی 5 و آموزش پیش دبستانی 6 اشاره کرد.
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

فراتحلیل نقش آموزشهای پیش از دبستان و دوزبانگی در پیشرفت

 

پشتیبانی 24 ساعته در صورت وجود مشکل در روند خرید و دانلود فایل های ایران لابی  از طریق تلگرام 09214087336موضوعات :
مدیریت

درباره نویسنده

iranlabi.ir 12276 نوشته در ایران لابی (فروشگاه فایل) دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *