no-img
ایران لابی (فروشگاه فایل)

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک ها و ابعاد تصمیم کیری (فصل2) - ایران لابی (فروشگاه فایل)


ایران لابی (فروشگاه فایل)

ادامه مطلب

ZIP
مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک ها و ابعاد تصمیم کیری (فصل2)
zip
دسامبر 24, 2017

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک ها و ابعاد تصمیم کیری (فصل2)


مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک ها و ابعاد تصمیم کیری (فصل2), مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک ها و ابعاد تصمیم کیری,مباني نظري و پيشينه تحقیق (فصل دو)ابعاد تصمیم کیری,دانلود مباني نظري سبک های تصمیم گیری,مباني نظري در مورد تصمیم گیری,تصمیم گیری چیست,تصمیم گیری در مدیریت,فصل دوم پايان نامه ارشد تعریف تصمیم گ

دانلود مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک ها و ابعاد تصمیم کیری (فصل2)

مبانی نظری

—————————————–

 در صورتی که در روند خرید و دانلود هر کدام از فایل های سایت مشکلی داشتید به صورت آنلاین و 24 ساعته از طریق تلگرام با شماره 09214087336   در ارتباط باشید سریع بررسی و رفع مشکل میگردد. با تشکر

مبانی نظری و پیشینه پژوهش سبک ها و ابعاد تصمیم کیری (فصل2)

مبانی-نظری-و-پیشینه-پژوهش-سبک-ها-و-ابعاد-تصمیم-کیری-(فصل2)

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق سبک ها و ابعاد تصمیم کیری (فصل دوم) در 47 صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:
توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

کاربردهای مطلب:
منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی

قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:

سبک های تصمیم‏ گیری
افراد از راهبردهای مختلفی برای تصمیم‏ گیری استفاده می‏کنند.برخی تصمیمات به واسطه ارزیابی نظام‏دار گزینه‏ های مختلف اتخاذ می شود. در حالی که در اتخاذ برخی تصمیمات تجزیه و تحلیل رسمی، کمتر دخالت دارند (رینالد ،کروزیر و اسونسون1997). در اين ‏باره محققان سبك‏ هاي تصميم‏ گيري متفاوتي را ارائه نموده اند. يكي از اين محققان، اسكات و بروس (1995) هستند كه پنج سبك تصميم گيري مديران را كه شامل تصميم ‏گيري عقلايي، شهودي، اجتنابي، آني و وابستگي است، را مطرح نموده اند و معتقدند این پنج سبک تحت تاثیر ویژگی های درونی و شخصیتی افراد است كه به عنوان الگو در اين پژوهش مورد بررسي قرار مي گيرد.
سبك تصميم ‏گيري عقلاني: در این سبک تصمیم‏ گیری فرد از همه راه حل ها مطلع است و مي داند كه هر تصميمي به چه نتيجه اي مي انجامد و مي تواند نتايج حاصل از تصميم‏گيري را بر حسب اولويت (بيشترين نفع) مرتب و سازماندهي كند (ابرلین،2005). تا با استفاده از يك استراتژي بهينه سازي حصول به اهداف را به حداكثر رساند (هی و میسکل ، 2008). بنابراين افراد در اين سبك تمامي راه حل هاي ممكن را تعيين و ارزشيابي نموده و با تعيين عواقب هر يك از اين راه حل ها بهترين راه حل را انتخاب مي كنند.
سبك تصميم‏ گيري شهودي: رابینز (2009) معتقد است که این سبک، فرايندي ناخودآگاه تصميم ‏گيري است كه در سايه تجربه هاي استنتاج شده به دست مي آيد. و مبنتی بر احساسات و يادگيري ضمني افراد است و الزاماً سواي تجزيه و تحليل معقول عمل نمي كند، بلكه اين دو مكمل يكديگراند. پس در اين شيوه تصميم ‏گيرنده از يك رويه نظامند استفاده نمي كند و در هنگام اتخاذ تصميم از تجربه و آگاهي هاي ضمني خود سود مي جويد.

سبك تصميم ‏گيري وابستگي: پارکر و همکاران او (2007) معتقدند که این سبک بيانگر عدم استقلال فكري و عملي تصميم ‏گيرنده و تكيه بر حمايت ها و راهنمايي هاي ديگران در هنگام اتخاذ تصميم است (هادی مقدم زاده و طهرانی، 1387). و آگاهي هاي ديگران در هنگام اين نوع تصميم‏ گيري نقش اساسي دارد  (اسکات و بروس، 1995).بنابراين در اين شيوه تصميم‏ گيرنده متکی به عقاید دیگران بوده و نقش منفعلي دارد.

————-
  Hoy & Miskel

تعریف تصمیم ‏گیری
تصمیم گرفتن در لغت به معنی، اداره کردن، قصد کردن آمده است (دهخدا) رادفر و همکاران (1387) تصمیم‏ گیری را فرآیند پیچیده ای می دانند که شامل انواع توانایی های فکری و نیز داشتن اطلاعات در مورد تصمیمی که می‏خواهیم بگیریم می باشد. الوانی (1385) تصمیم ‏گیری را عبارت از انتخاب یک راه میان راه ‏های مختلف می داند.
تصمیم‏ گیری، عبارت از مطالعه، شناسایی و انتخاب گزینه ‏ها براساس ارزش ها، اولویت ها و توجیهات تصمیم گیرنده است. تصمیم‏ گیری، شامل چندین مرحله است، به این ترتیب که ابتدا باید به مشخص نمودن گزینه‏ ها پرداخت و سپس بهترین گزینه را که هماهنگ با اهداف، نحوه زندگی، ارزش ها و خواسته‏ های افراد است، برگزید. (هریس ، 1998)
تصمیم‏ گیری، عبارت از فرآیند انتخاب ممتازترین گزینه با قاعده از میان سایر گزینه ‏هاست. تصمیم‏ گیری، در کلیه جنبه‏ های زندگی شامل تصمیم در خصوص خرید، رأی گیری، انتخاب شغل و… دخالت دارد. تصمیمات معمولاً با عدم اطمینان در خصوص دنیای خارجی و تعارضات، اولویت ها و رجحان های شخصی همراهند و فرآیند تصمیم‏ گیری اغلب با مرحله جمع آوری اطلاعات شروع شده و پس از ارزیابی احتمالی تا آخرین مرحله که انتخاب است، پیش می رود. (شافیر ، 1993) طبق تئوری ساختار برتر  مونت‏گومری  (1983)، تصمیم‏ گیری در واقع جست و جو برای دستیابی به ساختار برتر می باشد. به عبارت دیگر تصمیم‏ گیری عبارت است از تلاش برای یافتن برترین گزینه، به طوری که حداقل در یک خصوصیت از سایر گزینه‏ ها ارجع و از نظر سایر خصوصیات نیز از هیچ یک از موارد کمتر نباشد. طبق فرض، جست و جو برای یافتن ساختار برتر طی چهار مرحله صورت می گیرد:
الف: بازنگری اولیه – جمع آوری گزینه ‏های مختلف و خصوصیات مرتبط با هر یک.
ب: یافتن گزینه برتر (احتمالی).
ج: ارزیابی گزینه برتر از نظر برتری نسبت به سایر گزینه‏ ها.
د: ساختار برتر، بازنمایی روان شناسانه از گزینه ‏ها در صورت انتخاب مورد برتر.

——————
    Haris
  – Shafir
  – Dominance Structuring
  – Montgomery

پیشینه پژوهش
– تامپسون  (2010) در پژوهشی به این نتیجه دست یافت که بین سبک های تصمیم‏گیری مدیران بر اساس جنسیت سن آنها تفاوت معناداری وجود ندارد.

-پارکر و همکاران (2007) نیز به این نتیجه دست یافت که بين سبک عقلايی و هر يک از سبک های تصميم‏گيری شهودی، آنی و اجتنابی رابطه معنی دار منفی، بين سبک تصميم‌گيری شهودی و آنی و بين سبک تصميم گيری وابستگی و اجتنابی رابطه معنی‌دار مثبت به دست آوردند.

دانلود فایل

 

 موضوعات :
مبانی نظری

درباره نویسنده

iranlabi.ir 12276 نوشته در ایران لابی (فروشگاه فایل) دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *