no-img
ایران لابی (فروشگاه فایل)

کاربردهای فناوری نانو در ماشین آلات کشاورزی - ایران لابی (فروشگاه فایل)


ایران لابی (فروشگاه فایل)

ادامه مطلب

ZIP
کاربردهای فناوری نانو در ماشین آلات کشاورزی
zip
مارس 12, 2018

کاربردهای فناوری نانو در ماشین آلات کشاورزی


کاربردهای فناوری نانو در ماشین آلات کشاورزی, فناوری نانو;علوم جدید;ماشین آلات کشاورزی;کاربردهای فناوری نانو در ماشین آلات کشاورزی;سیستم همکاری در فروش فایل;همکاری در فروش فایل;فروش فایل;fileina;فروشگاه فایل;خرید مقاله و تحقیق کشاورزی;دانلود مقاله و تحقیق کشاورزی

دسته بندی موضوعی : کشاورزی و زراعت

دسته بندیکشاورزی و زراعت
فرمت فایلdoc
حجم فایل491 کیلو بایت
تعداد صفحات6
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

کاربردهای فناوری نانو در ماشین آلات کشاورزی

چکیده
کاربرد فناوری های نوین ازجمله فناوری نانو در صنایع برای تولید ماشین آلات با کیفیت فنی و ضریب ایمنی بالاتر و همچنین جذب بازار این محصول همواره مورد توجه صاحبان این صنعت بوده است. امروزه با پیشرفت فناوری نانو تعدادی از شرکتهای مهم ماشین سازی از دستاوردهای آن در تولید و ارتقای محصولاتی خود استفاده می کنند .
در ایران نیز صنعت ساخت ماشین آلات کشاورزی از مهمترین صنایع کشور به شمار میرود. یافته های فناوری نانو در بخشهای مهم صنعت ماشین سازی شامل بدنه، رنگ، پوشش ، روانسازها، سوخت، شیشه و لاستیک می تواند مورد استفاده قرارگرفته و به افزایش ایمنی، کاهش آلاینده ها و حفظ محیط زیست کمک کند .از این رو استفاده گسترده از فناوری نانو می تواند به نحو چشمگیری در ایجاد تحولات اقتصادی و امکان رقابت با محصولات خارجی کمک کند. این نوشتار به طور خلاصه به هر یک از بخشها و کاربردهای آنها اشاره خواهد نمود.
کلید واژه:

فناوری نانو
علوم جدید
ماشین آلات کشاورزی

مقدمه
از فناوری نانو،فناوری زیستی و فناوری اطلاع رسانی به عنوان سه قلمرو علمی نام می برند كه انقلاب سوم صنعتی را شکل میدهد. از همین روست كه کشورهای در حال توسعه كه اغلب از دو انقلاب قبل جا مانده اند، می کوشند با سرمایه گذاری در این سه قلمرو، عقب ماندگی خود را جبران كنند. امروزه فناوری نانو در برخی زمینه ها به مراحلی از کاربرد رسیده که از آن در جهت ارتقای محصولات تجاری و تولید محصولات جدید استفاده شده است(Salonitis et al. 2010) . در کشورمان نیز کاربردهای محدودی از این فناوری به بازار عرضه شده است.
صنایع تولید ماشین آلات کشاورزی به عنوان یکی از صنایع پویای کشور، یکی از مهمترین بخشهایی است که برای حضور و باقی ماندن در عرصه تجارت جهانی و حتی داخلی نیازمند به استفاده از این علم است. در این میان آنچه که برای صنایع ماشین سازی اهمیت دارد عبارت است از: کاهش قیمت تمام شده محصولات، بهینه سازی مصرف انرژی و بازدهی بیشتر، استحکام بدنه، ایمنی و زیست سازگاری محصولات. با توجه به اهدافی که گفته شد و همچنین پژوهش های انجام شده، فناوری نانو می تواند در بخشهای مختلفی از فرآیند ساخت ادوات کشاورزی و قطعات آن مانند، استحکام و سبک سازی بدنه، رنگ و پوشش، لاستیک، ایمنی، محیط زیست و … تحولات عمده ای را ایجاد نماید.
فهرست مطالب
کاربردهای فناوری نانو در ماشین آلات کشاورزی 1
چکیده 1
کلید واژه: 1
مقدمه 1
مواد و روشها 2

کاربرد فناوری نانو در سبک سازی 2

کاربرد فناوری نانو در رنگ و پوشش خودرو 2

چهار ماده نانومتری كه کاربرد فراوانی در صنعت لاستیك سازی پیدا كرده اند عبارتنداز 2

کاربرد فناوری نانو در شیشه 3

شکل1. اثر فتو کاتالیستی 3
جدول1. برخی از افزودنی های روغن های حاوی نانو ذرات 4

شکل2. نحوه عملکرد فولرین c60 در روانکاری 5

نتایج و بحث 5
منابع 6
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

کاربردهای فناوری نانو در ماشین آلات کشاورزی

 

پشتیبانی 24 ساعته در صورت وجود مشکل در روند خرید و دانلود فایل های ایران لابی  از طریق تلگرام 09214087336درباره نویسنده

iranlabi.ir 12276 نوشته در ایران لابی (فروشگاه فایل) دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *