بازسازی فیلم کوتاه قرن نوزدهم با کیفیت ۴K [تماشا کنید]

یک فیلمساز به کمک هوش مصنوعی و ابزارهای دیگر فیلم کوتاه «ورود لوکوموتیو بخار به ایستگاه لسیوته» را با رزولوشن ۴K و نرخ ۶۰ فریم در ثانیه بازسازی کرد.

فیلم ورود لوکوموتیو بخار به ایستگاه لسیوته (L’Arrivée d’un train en gare de La Ciotat) به کارگردانی برادران لومیر سال ۱۸۹۵ میلادی اکران شد. نسخه اصلی این فیلم را در ادامه می بینید:

حال فیلمسازی به نام Denis Shiryaev بیش از یک قرن بعد و به کمک پیشرفت هایی که در حوزه هوش مصنوعی حاصل شده، این فیلم نویزدار و بی‌کیفیت را به اثری با استانداردهای بصری قرن بیست و یکم تبدیل کرد (نسخه اصلی با رزولوشن ۴K را می توانید از این آدرس مشاهده کنید):

فیلمساز یاد شده به کمک نرم افزاری با نام Gigapixel AI رزولوشن این فیلم را ارتقاء داد. این نرم افزار با بهره گیری از شبکه های عصبی پیچیده، جزئیات باورپذیر را به تصاویر اضافه می کند تا خروجی نهایی پس از ارتقاء رزولوشن تار نشود. وی همچنین به این فیلم صامت صدا هم اضافه کرد که در ابتدا غیر ممکن به نظر می آید ولی خروجی باورپذیر و طبیعی از آب درآمده است.

«Shiryaev» به فاصله کوتاهی پس از آپلود نسخه بهبود یافته، نسخه رنگی را نیز به اشتراک گذاشت که فیلم های دهه ۷۰ میلادی را تداعی می کند:

فیلمساز مورد بحث جزئیات نحوه ساخت نسخه باکیفیت این فیلم کوتاه را به اشتراک نگذاشت و فقط گفت که با نرم افزار Gigapixel AI ابتدا رزولوشن را ارتقاء داده و بعد به کمک اپلیکیشن Dain فریم های از بین رفته را اضافه کرده و با ابزار DeOldify نیز نسخه رنگی را ساخته است.

ابهاماتی در مورد نسخه استفاده شده توسط این فیلمساز وجود دارد. وی می گوید این نسخه را بازسازی کرده که تفاوت هایی با این نسخه دارد که بیشتر به اشتراک گذاشته داشته و کیفیت بالاتری هم دارد. علت وجود دو نسخه از این فیلم مشخص نیست؛ ولی نسخه ای که «Shiryaev» استفاده کرده به نظر واقعی می رسد.

افسانه های محلی حاکی از آنند که سال ۱۸۹۵ برخی تماشاچیان پس از دیدن صحنه رسیدن قطار، برای برخورد نکردن با آن سالن نمایش را با ترس ترک کردند.

منبع

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms

درباره ایران لابی

پایگاه اخبار، شایعات، گزارشات و آینده اقتصاد، تجارت، کسب و کار، کارآفرینی، بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ