آشنایی با ۹ خودرو جدید ايران‌ خودرو برای سه سال آينده

معاون تحقيقات، طراحی و تكوین محصول ایران‌خودرو از تولید و عرضه ۹ محصول جدید این خودروساز به بازار ظرف سه سال آینده، هم زمان با انجام تعهدات پیش‌فروش محصولات جاری خبر داد.
كيانوش پورمجیب در نشست خبری با اصحاب رسانه، عرضه ۵ محصول رانا پلاس، سورن پلاس، سمند بهینه، دناپلاس اتوماتیك و ۲۰۷ پانوراما را برنامه توسعه محصول برای سال آینده دانست و گفت: چهار محصول صندوقدار K132، كراس اوور K125 و هاچ بك K121 و همچنین دنای برقی نیز از بهمن سال ۹۹ تا بهمن ۱۴۰۱عرضه خواهد شد.
پورمجیب با اشاره به طراحی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو و بیان این كه توسعه این پلتفرم با پوشش حداكثری استانداردها و الزامات به روز و قوانین داخلی و حتی بازارهای صادراتی خواهد بود گفت: پلتفرم ایران خودرو ضمن دارا بودن قابلیت انطباق با قوای محركه، عمق ساخت داخل بالایی داشته و كیفیت تولید آن در سطح كلاس جهانی است. همچنین قابلیت پوشش سگمنت های مختلف خودرویی شامل سدان، وانت، هاچ بک و كراس اوور را خواهد داشت.

معاون تحقیقات، طراحی و تكوین محصول ایران‌خودرو از تدوین نقشه راه این خودروساز به عنوان پیش‌نیاز توسعه محصولات آینده در حوزه‌های موتور، گیربكس، خودروهای برقی و هیبریدی، تكنولوژی و محصولات جدید خبر داد و گفت: در اين مسير، پروژه‌هاي توسعه‌ای جديدي را تعریف كرده‌ایم. طراحی، توسعه و بومی‌سازی پلتفرم مطابق با اهداف استراتژیك و نقشه راه توسعه محصول و پلتفرم ایران‌خودرو و همچنین پيشرانه‌های جديد مطابق با نقشه راه قوای محركه و مطالعات امكان‌سنجی توسعه محصولات هیبریدی و برقی از آن جمله است.

پورمجیب درباره توسعه قوای محركه هیبرید و برقی نیز گفت: محصولات رانا و دناپلاس را برای تولید در این بخش توسعه داده‌ایم، همچنین برنامه‌ریزی توسعه محصولات جدید با قوای محركه هیبریدی و برقی نیز به منظور پوشش حداكثری نیازمندی‌های زیست محیطی را در دستور كار قرار داده‌ایم.

معاون تحقیقات، طراحی و تكوین ایران‌خودرو توسعه و بهبود قوای محركه جاری به منظور كاهش مصرف سوخت و آلایندگی را از برنامه‌های مهم و موثر این خودروساز عنوان كرد و گفت: بازنگری و بهبودهای قابل ملاحظه ای در طراحی سیستم‌های موتور به منظور كاهش مصرف سوخت انجام شده است. فرآیند كالیبراسیون مدیریت موتور و ارتقای استاندارد آلایندگی و توسعه سیستم‌های كاتالیزور جدید نیز بخشی از برنامه‌های اجرا شده است.

پورمجیب توسعه موتور ای.اف.۷ پلاس كه سهم بالایی در محصولات ایران‌خودرو دارد را بخشی از برنامه‌های توسعه‌ای در بخش موتور برشمرد و گفت: براساس الزامات قانونی ارتقای سطح آلایندگی خودروهای تجاری با موتور ملی به سطح یورو ۵ و كاهش میزان مصرف سوخت خودروهای جاری با موتور ملی تا یك لیتر در سیكل تركیبی نسبت به حالت فعلی سبب توسعه موتور خانواده ای.اف شده است. این اقدام با حفظ مشخصه‌هاژ موتوری مثل توان و گشتاور و دارا بودن پتانسیل توسعه بازار صادرات صورت گرفته است.

پورمجیب طراحی و توسعه موتور ای.سی.۵ با سطح بالای داخلی‌سازژ را از جمله دستاوردهای ایران خودرو در شرایط تحریمی و قطع همكاری‌های بین‌المللی دانست و گفت: این موتور قابلیت انطباق بر روی محصولات ایران‌خودرو را داشته و به میزان ۵ درصد مصرف سوخت كم‌تری نسبت به موتور تی.یو.۵ دارد. همچنین با تولید این موتور علاوه بر حفظ سرمایه‌گذاری خط تولید موتور تی.یو.۵، امكان دستیابی به استاندارد آلایندگی یورو ۵ برای محصولات جاری فراهم شده است.

وی از اجرای پروژه نصب موتور ایكس.یو.۷ در محصولات پارس، سمند بنزینی و دوگانه سوز و ۴۰۵ دوگانه‌سوز خبر داد و گفت: این اقدام علاوه بر ارتقای كیفی، كاهش مصرف سوخت و ارتقای سطح آلایندگی محصولات به یورو ۵ را به دنبال خواهد داشت.

منبع

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms