باتری جامد سامسونگ برد حرکتی خودروهای برقی را به ۸۰۰ کیلومتر افزایش می دهد

چند روز پیش شرکت جنرال موتورز با رونمایی از باتری جدید اولتیومی اعلام کرد مسافت قابل پیمایش خودروهای الکتریکی در آینده تا حد قابل ملاحظه ای بهبود خواهد یافت. به گفته این شرکت در باتری اولتیومی امکان ذخیره سازی انرژی الکتریکی تا ۲۰۰ کیلووات ساعت وجود دارد و در صورت تجهیز یک سدان فول سایز به باتری مشابهی، برد حرکتی به حدود ۶۴۰ کیلومتر افزایش می یابد.

شاید بپرسید چرا تولیدکنندگان تلفن همراه با اینکه چند سالی است از انواع باتری ها در محصولات خود استفاده می کنند، وارد این عرصه نمی شوند؛ در پاسخ باید گفت سامسونگ اخیرا اعلام آمادگی نموده و تحقیقاتی را در زمینه ساخت باتری تماما جامد برای خودروهای برقی آغاز کرده است.

تور کیش

با توجه به اینکه باتری های تماما جامد توانایی ذخیره سازی حجم بیشتری از انرژی را دارند، سامسونگ به سراغ این دسته رفته است. علاوه بر این ساختار جامد در مقایسه با الکترولیت های مایع باتری های لیتیوم یونی ایمنی بیشتری دارد.

به گفته محققان سامسونگ این تحقیق به افزایش قابل توجه دامنه حرکتی خودروهای الکتریکی منجر خواهد شد. آنها افزوده اند پروتوتایپ ساخته شده یک مدل برقی را قادر می سازد با شارژ کامل تا ۸۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

باتری جامد سامسونگ

اگر چه پیمایش مسافت ۸۰۰ کیلومتری با یک بار شارژ فوق العاده به نظر می رسد، اما این تمام ماجرا نیست. چرخه عمر باتری سامسونگ بیش از ۱۰۰۰ بار شارژ عنوان شده است. با یک حساب ساده می توان نتیجه گرفت که باتری ابداعی سامسونگ حداقل ۸۰۰ هزار کیلومتر دوام می آورد. این در حالی است که تسلا و دانشگاه دالهاوزی مشغول توسعه پک باتری با عمر کلی یک میلیون مایل (۱٫۶ میلیون کیلومتر) هستند، یعنی دو برابر عمر باتری سامسونگ.

در حال حاضر تصاویر یا مشخصاتی در رابطه با باتری جدید سامسونگ منتشر نشده، ولی گفته می شود نسبت به نمونه های لیتیوم یونی رایج، این باتری ۵۰ درصد کوچک تر است.

منبع

آکادمی دیجیتال مارکتینگ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

perm_identity

textsms